VIESNĪCAS JONATHAN SPA ESTATE APKĀRTNE

Amatciems ir krāšņa dabas un dzīves telpa, kurā labiekārtota vide mijās ar pirmatnējās dabas plašumiem.

Neparastais Amatciems ir iekārtots Amatas novadā. Nelielajos pakalnos un lejās izvietotas modernas koka mājas un guļbūves, kas izstaro īpašu siltumu. Ciemata mājām nav nožogojuma – tās glīti atdala pārdomāti stādījumi un dažādais zemes reljefs.

Amatciems

Ceļotājiem, kurus nebaida liela un bieža reljefa starpība, kā arī tiem, kas alkst redzēt un uz savas ādas izbaudīt iespaidīgus dziļās Amatas senlejas krastus, ejot pa mazskartām meža takām.

Taka, kas iet pa upes labo krastu, līkumo pa tās ielejas apakšējo un augšējo daļu, tādēļ dažviet ir jāpārvar vairāk nekā 40 m augstuma starpība. Šo var uzskatīt par sava veida ģeotūrisma maršrutu, jo tas iepazīstina ar devona perioda dolomīta un smilšakmens atsegumiem, kas atrodas ledāja veidotajā Amatas senlejā.

Amata

Maģiskais Zvārtes iezis un tā skaistā apkārtne atklās senus nostāstus un daudz interesanta par augu valstību!

Zvārtes iezis ir viens no ainaviskākajiem smilšakmens atsegumiem Amatas upes krastā un kopumā Gaujas nacionālajā parkā. Tas skaisti nogūlies mežu un pļavu ielokā. Iezis un tā apkārtne ir patiesi krāšņa vide, kur gūt iedvesmu no dabas maģiskā, pirmatnīgā un noslēpumainā spēka.

Zvārtes iezis un tā apkārtne

Neaizsalstošs avots Gaujas senielejā – runā, ka Svētavotam piemītot dziedinošs spēks.

Svētavots atrodas senā alā, gleznaina dabas parka nogāzē. Nokāpjot gravas lejā, ir redzams, kā no senās smilšakmens klints iegrožotā gultnē plūst vēsā ūdens strauts. Ūdens tek un čalo – dzidrs un gards. Zinoši ļaudis runā, ka tam piemīt dziedinošs spēks.

Svētavots

Cēsu Viduslaiku pilī ir iespēja aizceļot atpakaļ laikā, izstaigājot vēsturisko celtni un izmēģinot seno iedzīvotāju izklaides un aktivitātes.

Cēsu Viduslaiku pils savulaik kalpojusi gan par Livonijas ordeņa galveno pili, kurā Livonijas zemeskungi pieņēma svarīgus lēmumus un dzīvoja Ordeņa vadītājs – mestrs, gan arī par ieslodzījuma vietu augstām amatpersonām un karagūstekņiem.

Cēsu viduslaiku pils

Bunkurs pārsteidz ar autentiskiem atribūtiem un aizraujošiem vēsturiskajiem stāstiem.

Līgatnes Padomju slepenais bunkurs atrodas Rehabilitācijas centra "Līgatne" teritorijā deviņus metrus zem zemes. Tas tika izbūvēts 80. gados, lai valsts elite tur varētu dzīvot atomkara draudu gadījumā. Līdz ar to bunkurs tika aprīkots ar vismodernākajām tā laika saimnieciskajām lietām un katastrofu gadījumos nepieciešamo aparatūru.

Līgatnes padomju slepenais bunkurs

Vecākā alus darītavā Ziemeļeiropā šobrīd ir mājvieta mākslas izstādēm.

Vareni putojošais, latviešu tik iecienītais un tautasdziesmās apdziedātais dzēriens Cēsu viduslaiku pilī ticis brūvēts kopš 1590. gada.

Alus darītava tika uzcelta 1878. gadā, un tās pirmais īpašnieks bija grāfs Emanuels fon Zīverss (Sievers), Cēsu pils muižas saimnieks.

Cēsu vecā alus darītava

Viena no senākajām un varenākajām sakrālajām kulta celtnēm Latvijā, no tās torņa vari vērot Cēsu panorāmu.

Svētā Jāņa baznīca ir viens no vecākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem un viena no senākajām sakrālajām kulta ēkām Latvijā.

Baznīca ir iesvētīta 1284. gadā, bet tās tornis, no kura vari vērot Cēsu pilsētas panorāmu, būvēts 1853. gadā.

Baznīca ir bijusi Livonijas ordeņa doms, un tajā apglabāti ordeņa mestri, garīdznieki un bruņinieki – līdz ar to aplūkojama viena no lielākajām kapakmeņu kolekcijām Latvijā.

Baznīcā apsakāmas arī iespaidīgās ērģeles, kas ir vienas no lielākajām Latvijas vēsturiskajām koncertērģelēm, un altārglezna, kuru radījis izcilais igauņu mākslinieks Johans Kellers. 

Svētā jāņa baznīca

Pārvarot šķēršļus, rodas jaunu sajūtu piepildīti piedzīvojumu stāsti.

Dodoties no vienas šķēršļu zonas uz citu, varēsi satvert vareno koku stumbrus un sajust spēku, ko tie uzkrājuši gadu ritējumā. Izbaudīsi arī pasakaini gleznainos un spirdzinoši zaļos Gaujas senielejas skatus, traucoties pa trošu ceļiem augstu virs zemes. Piedzīvosi azartisku satraukumu pirms ikviena jauna šķēršļu trases posma un, to izveicīgi mērojot, izjutīsi gandarījumu par paveikto.

Piedzīvojumu parks "Supervāvere"

Zinātkāres centrs "ZINOO Cēsis" mērķis ir atraisīt cilvēkā dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. Mēs ticam, ka katram cilvēkam piemīt unikāls potenciāls. Aizraujošs izzināšanas process ir sākums attīstībai ilgtermiņā.

Zinātkāres centrs "ZINOO Cēsis"

Sakrāj savu piedzīvojumu stāstu!

Dodaties ceļoumā uz zemi, kurā vēsture, kultūra un daba ļaus jums izbaudīt pirmatnējās sajūtas. Katrs mirklis gaujas nacionālajā parkā ir piepildīts ar dabas krāšņumu un ietver sevī piedzīvojumu vēsturi.

Vairāk informācijas par visām tūrisma iespējām:

www.entergauja.com

Jonathan SPA Estate ®
Address: "Ezerputni",  Amatciems, Amatas district, Latvia, LV-4101 
Phone: +371 25606066 e-mail: info@jonathanspahotel.com

Skype: jonathanreception
 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Jonathan SPA Estate ®